+3 8067 611 88 05

72309 St 8 March, 6, Melitopol

FUNDAMENT

Ukraine

72309 St 8 March, 6, Melitopol.

PHONE: +3 80619 448419

Як самостійно класти плитку

 

Сучасна плитка має безліч різних кольорів і форм. Зазвичай цей матеріал використовують у ванній або кухні, але він відмінно буде виглядати і у вітальні або передпокою. Найпростішим способом укладання плитки є виклик майстра. Однак кахельну плитку цілком можна укласти і своїми власними руками.

 

Підготовчі роботи

 

Спочатку потрібно точно підрахувати, скільки плитки знадобиться. Для цього дізнаємося розміри сподобалася плитки, наприклад, в магазині і вже вдома з рулеткою в руках виміряємо простір, який плануємо оформити. Найкраще купувати плитку з запасом, щоб якщо одна-дві розіб'ються, не довелося знову бігти в магазин.

Також знадобитися досить багато спеціального клею. Досить простим рішенням є покупка спеціального сухого складу, який можна вибрати в будь-якому магазині будматеріалів. Для його приготування до роботи треба всього лише додати води, і вже через кілька хвилин можна буде приступати. Зазвичай він зберігає свої властивості близько 5-8 годин, так що можна працювати не поспішаючи. Точну інструкцію напевно можна знайти на упаковці. Витрата ж його на квадратний метр приблизно дорівнює 1-1,5 кг при шарі в 1мм. Природно, якщо шар буде більше, то і витрата клею збільшитися.

На початку укладання обов'язково треба підготувати поверхню стіни. Тобто вирівняти, якщо спостерігаються сильні відхилення, прибрати весь пил і просушити. Ще варто купити спеціальних хрестиків, за допомогою яких легко витримати необхідний зазор в плитці. Знайти їх можна в тому ж магазині будівельних матеріалів.

Саму плитку перед початком робіт краще буде замочити у воді годин на 8 або навіть 10. Так вона придбає більше зчеплення з поверхнею. Поки вона замочується, варто перевірити вертикальність стін. При невеликих відхиленнях його легко вирівняти за допомогою крайніх затирочних швів. Якщо відхилення велике простіше буде заздалегідь вирівняти стіни.

 

Укладання плитки

Промажьте стіну клеєм і нанесіть шар клею в 1-2 мм завтовшки. Далі треба акуратно прикласти плитку і потихеньку осадити гумовою киянкою або невеликим дерев'яним бруском. Надлишки клею прибираються. Поруч кладеться друга плитка і між ними вставляються пластикові хрестики. Орієнтовна товщина швів дорівнює 8 мм.

Якщо вам доведеться різати плитку, то можна або скористатися спеціальними різаками, або звичайним алмазним склорізом. Потрібно точно окреслити лінію олівцем і сильним рухом склоріза провести по лінії. Після цього плитку легко буде зламати об край столу.

Коли плитка повністю просохне можна приступати до затірки швів. Перед цим обов'язково потрібно видалити всі хрестики. Склад наноситися за допомогою гумового шпателя. Найголовніше видалити надлишки до його висихання, інакше можна серйозно пошкодити плитку.