+3 8067 611 88 05

72309 St 8 March, 6, Melitopol

FUNDAMENT

Ukraine

72309 St 8 March, 6, Melitopol.

PHONE: +3 80619 448419

Вирівнювання і стяжка підлоги

 

Для того щоб зробити підлогу в будинку, який тільки побудували необхідно визначитися, з якого матеріалу буде підлогу. Або це буде дерев'яна підлога, який зараз практично не використовується через те що якість дерева не дуже хороше і таку підлогу протягом 5-10 років пропадає та й ціна досить велика і виглядає він набагато гірше ніж наприклад з ламінату.

Для того щоб підготувати поверхню для укладання ламінату або лінолеуму не обходимо попередньо вирівняти поверхню і зробити стяжку. Перед тим як зробити стяжку в новому будинку необхідно засипати місце під підлогу теплоізолятором наприклад керамзитом або вугільним шлаком товщиною 10-30 см, можна звичайно і щебенем але в цьому випадку підлога буде холодним. І розрівняти його по всій площині і бажано на одному рівні у всіх кімнатах. Після цього необхідно приступити до стяжки підлоги.

Стяжка підлоги 

 

Тепер треба скористатися рівнем, і знайти найвищу точку на підлозі. Якщо ви збираєтеся робити стяжку відразу для всього будинку, то краще скористатися гідрорівнем, або (що ще краще) лазерним нівеліром.

Якщо робити стяжку на різному рівні, то зробити нульові позначки можна і звичайним рівнем, у вигляді здоровенною товстої лінійки, або ж рівнем (перепрошую за тавтологію), вбудованим в правило.

Від цієї точки і будемо як говоритися «танцювати», тобто виставляти маяки. Маяки для стяжки підлоги з одного боку, можна зробити з чого завгодно, наприклад, з направляючого профілю 27 х 28. Але краще зі спеціальних, Т-образних напрямних, передбачених якраз для таких видів робіт як вирівнювання стін, або стяжка підлоги. Дерев'яні маяки робити не раджу, бо рівний (дійсно рівний) брус - явище досить рідкісне, і якщо навіть такий є, то краще пустити його на що-небудь інше, ніж псувати розчином. Т-образні маяки виставляйте догори ногами, в сенсі - ногою, оскільки вона одна, на такому рівні, щоб мінімальна товщина стяжки підлоги вийшла не менше 6 мм, інакше вона згодом буде кришитися. Тим більше, що висота найнижчих маяків якраз 6 мм (хоча випускаються і висотою 10 мм). Ясна річ, що мінімальна товщина - вона якраз там, де опинилася найвища точка.

Процес виставлення маяків - він якраз самий довгий і нудний, але від нього залежить підсумок всієї роботи. Виглядає це приблизно так: маяки розкладаються на підлозі утворюючи кілька "карт" (так називаються ділянки між маяками), ширина карт залежить від довжини правила, яким ви будете стягувати суміш. Після чого за допомогою рівня виставляється єдина висота для всіх маяків. Для цієї мети слід заздалегідь запастися підкладками різної товщини, і додаючи / забираючи ці самі підкладки потрібно домогтися єдиній площині. Підкладки слід розташувати кроком 250 - 300 мм, не рідше, так як при занадто великих відстанях між ними правило буде прогинатися, утворюючи в результаті яму на площині. Закріплювати маяки найкраще купками з того ж розчину, яким будете робити саму стяжку підлоги. Це в ідеалі. Насправді ж зазвичай використовується звичайний гіпс, він же "будівельний алебастр". Розводиться до консистенції кефіру, і проливається на підкладки. Після чого розлучається трохи погустіше, і вже не проливається, а наноситься шпателем на затверділий перший шар. Враховуючи, що всі ці роботи відносяться до мокрих процесів, як підкладок ні в якому разі не рекомендується використовувати картон, ДВП, фанеру тощо, так як ці матеріали мають звичай деформуватися при підвищеній вологості. Що згодом може привести до серйозних тріщин і навіть відставання стяжки від підлоги, принаймні, на окремих ділянках.

Коли купки схопляться (затвердіють), можна приступати до стяжки підлоги, попередньо змочивши його, просто водою, так як до сухого підлозі стягування не пристане.

Розчин для стяжки підлоги можна приготувати з звичайного портландцементу марки не нижче 400, і будівельного піску (ні в якому разі не річкового!), У співвідношенні 1: 3. Вірніше, будівельний пісок, що продається в мішках по 25 і 50 кг, він як правило теж річковий, але не береговий, а видобутий з дна, і минулий серйозну очистку. А це дві великі різниці. Розчин бажано робити не лопатою в бадді, а міксером у відрі.

Поясню. Як би добре ви не примушували розчин лопатою, ідеально зробити це не вийде в принципі. Так, у вас цілком імовірно вийде однорідна сіра маса, але однорідна за кольором зовсім не означає, що вона вийшла однорідна за складом. У підсумку стяжка вийде також нерівномірна - на одних дільницях буде вище концетрация цементу, на інших відповідно, та ж ситуація з піском. Згодом перші ділянки неодмінно дадуть тріщини, другі почнуть кришитися.

Вважаю, ні те, ні інше вам не потрібно.

Щоб цього не сталося, краще відразу затратити трохи більше зусиль, і зробити як належить. А саме: у відро (бажано об'ємом не менше 30 л) засипати цемент з піском, і ретельно перемішати. Кельмою, шпателем - чим завгодно, головне, щоб за кольором суміш вийшла однорідна.

Після чого в таке ж відро налити води, виходячи з розрахунку 1.5 - 2 літри на 10 кг суміші, і засипати суміш у це відро. суміш для стяжки Чи не навпаки, тобто не залити суміш водою, а саме засипати суміш у воду!

Далі перемішати розчин, протягом 4 - 6 хвилин. Для перемішування слід використовувати або дворучну міксерну дриль з відповідною насадкою, або перфоратор перемкнутий в режим свердління, з такою ж, зрозуміло, насадкою. Бажано, щоб перфоратор був потужністю не менше 750 Вт, інакше надовго його не вистачить. Якщо об'єми канечно більше то можна використовувати і бетономішалку при цьому необхідно добре перемешивать суміш.

Дати постояти приблизно 5 хвилин, і ще раз перемішати протягом 2 хвилин. Все, розчин готовий до роботи.

Якщо не хочеться возитися з приготуванням розчину, можна купити вже готову суміш в мішках, благо вона не сильно дорога. Розводити слід точно так само як і саморобний розчин, пропустивши лише перемішування в сухому вигляді - це вже ні до чого, готова суміш вже досить перемішана на виробництві.

Працювати на стягуванні підлоги краще вдвох, щоб процес був безперервним, тобто один заважає розчин, другий власне робить саму стяжку.

Сам процес дуже простий. Замішуєте кілька відер розчину, вивалюєте його біля стіни, протилежної входу, з тим розрахунком, щоб стягнути приблизно півметра. Підрівнюємо його вручну кельмою (кельмою), берете трапециевидное правило, і починаєте стягувати розчин на себе, ведучи правило по маяках. Звідси до речі, й назва - стяжка підлоги, оскільки розчин саме стягується, і вирівнюється строго по маяках. Правда, термін "стягувати" не означає, що треба просто тягнути правило на себе. Правило при цьому має бути ще й у постійному русі вправо-вліво, з амплітудою приблизно 10-20 мм. Поки стягуєте першу партію, ваш помічник повинен намісили ще, і процес повторюється.

* Невелика примітка, на випадок, якщо замість маяків ви використовували направляючий профіль:

Після того, як закінчите працювати в цьому приміщенні, дочекайтеся, коли стяжка трохи затвердіє, і вийміть профілі. Коли стяжка затвердіє настільки, що по ній можна буде ходити, розмішайте трохи розчину, і закладіть проміжки, залишені профілем. У тому випадку якщо ви використовували саме маяки, виймати їх не потрібно, залиште як є. Готова стяжка Незважаючи на те, що вже приблизно через добу стяжка схопиться настільки, що по ній можна буде ходити, це зовсім не означає що вона повністю готова до фінішних робіт. По-хорошому, треба витримувати не менше трьох тижнів. Розумію, що це малоймовірно, але все ж таки постарайтеся потерпіти хоча б один тиждень, не забуваючи періодично зволожувати поверхню стяжки. Багато часу це не займе: просто пробігтися мокрим валиком по поверхні або полити з лійки - справа кількох хвилин. Безглузде на перший погляд заняття, яке насправді допомагає розчину схопитися по-справжньому, що згодом дозволить уникнути розсихання, тріщин, бухтенія і інших неприємностей.

Втім, від подібної роботи можна і відкосити, але за гроші. У сенсі, доведеться купити спеціальну рідину-пластифікатор. Практика показує, що при додаванні пластифікатора в розчин (причому на самій ранній стадії, тобто у воду, в яку після цього буде засипана суміш), ймовірність тріщин і інших неприємностей різко скорочується.

Ось в принципі і все.