+3 8067 611 88 05

72309 St 8 March, 6, Melitopol

FUNDAMENT

Ukraine

72309 St 8 March, 6, Melitopol.

PHONE: +3 80619 448419

Як шпаклювати стіни

 

Під шпаклюванням стін мається на увазі процес, спрямований на фінішне вирівнювання поверхні перед безпосередньою обробкою, фарбуванням або обклеюванням шпалерами за допомогою шпаклівки. Шпаклювання стін можна виконати і своїми руками, але для початку потрібно розібратися в особливостях суміші і принципах штукатурення.

 

Що таке шпаклівка?

Шпаклівка - це спеціальна будівельна суміш, в основі якої найчастіше лежить гіпс, рідше - полімерні або цементні речовини. Зазвичай шпаклівка наноситься після штукатурки, оскільки дозволяє зробити поверхню ідеально гладкою, зробивши фінішну обробку. Вона все частіше використовується в сучасному ремонті, оскільки ті ж шпалери погано клеяться на шорсткі і пористі підстави, починаючи з часом відпадати. Для того, щоб оздоблювальне покриття добре трималося і через роки, використовується шпаклівка, яка додатково може бути оштукатурена наждачним папером або прогрунтована.

 

Види шпаклівок

 

Перед тим, як розбирати процес шпаклювання, краще повернутися до видів сумішей. Дуже важливо відразу розібратися в тому, яка з них краще підійде в конкретному випадку. Будь шпаклівка складається з основи, пластифікатора і адгезивних речовин. За основі суміші поділяються на такі види:

 

Цементні. Відрізняються гарну вологостійкість і досить міцні, але не еластичні і погано всідаються. Краще підходять для зовнішньої обробки і як економ-варіант для внутрішньої обробки.

 

Гіпсові. Відмінно схоплюються і добре шліфуються, завдяки чому дозволяють зробити стіну ідеально рівною. Хороший варіант для внутрішніх робіт.

 

Полімерні. Утворюють суміш речовини відрізняються дуже дрібною фракцією, завдяки чому підсумковий результат виходить найякіснішим. Також вони не схильні до усадки, відрізняються вологостійкістю і легко наносяться без спеціальних навичок. Як шпаклювати стіни, звичайно коротко написано на упаковці, все робиться дуже легко і швидко. Але полімерні склади коштують досить дорого.

 

Шпаклівки можна умовно розділити ще на два типи: готові суміші і сухі склади. Перші можна наносити відразу ж після покупки, а другі вимагають попереднього розведення. Готові суміші краще, але сухі - дешевше. Але серйозної різниці між ними немає, і вибір залежить від індивідуальних переваг і фінансових можливостей.

Отже, коли всі основні нюанси розібрані, суміш куплена, а інструменти вийняті з дальнього кута комірчини, можна приступати до роботи. Розглянемо базові принципи шпаклювання, які підходять для сумішей і розчинів усіх типів, розбивши процес на кілька основних кроків.

 

Підготовка стін

Насамперед потрібно підготувати стіни. Найкраще не тільки очистити їх від пилу, протерши вологою ганчірочкою, але і добре прогрунтувати. Тим більше грунтовка стає обов'язковою, якщо шпаклівка наноситься на пористу бетонну основу. Потім на підлозі перед стіною потрібно укласти газети або будь-яку захисну плівку, надіти захисні окуляри і почати приготування розчину.

 

Підготовка розчину

Отже, якщо була придбана готова шпаклівка, то можна просто відкрити банку і перейти до наступного етапу. У випадку, якщо було вирішено купити суху суміш, то потрібно зайнятися приготуванням розчину, замішавши суміш в чистій ємності.

Для цього в ємність наливається вода відповідно до інструкції на упаковці (зазвичай 10 літрів води на 25 кг суміші), після чого в неї обережно всипається в суміш. Весь цей час розчин потрібно перемішувати дрилем з насадкою у вигляді міксера або будь чистою паличкою, якщо така насадка відсутня. В результаті повинен вийти розчин з консистенцією густої сметани. При цьому шпаклівку можна заготовити відразу на всю площу стіни, навіть якщо роботи займуть весь день, адже на відміну від тієї ж штукатурки вона застигає не відразу, а близько 20 годин.

 

Підготовка інструментів

Готової суміші потрібно настоятися близько 15 хвилин. За цей час можна підготувати інструменти, діставши, очистивши від пилу і розклавши на газеті:

 

Кельму. З його допомогою розчин накидається на стіну;

Шпатель. Бажано два - маленький і великий. Для первинного розрівнювання;

Дуже маленький гумовий шпатель. Для фінішного вирівнювання.

 

Після можна приступати до безпосереднього шпаклювання.

 

Шпаклювання

Шпаклювання стін - процес дуже копіткий, тому до його виконання потрібно підійти серйозно. Краще користуватися стандартним алгоритмом, яким користується більшість досвідчених професіоналів:

 

1.Розчин накидається на стіну кельмою. Відразу і вгору і вниз, від однієї сторони стіни в бік іншої. При цьому не повинно з'являтися патьоків.

2.Нанесений розчин розганяється в сторони круговими надавлюють рухами за допомогою великого шпателя (на кутах за допомогою маленького)

3.Після первинного вирівнювання всі маленькі нерівності і ямки потрібно закрити розчином, завдавши його за допомогою маленького гумового шпателя. Простим шпателем в цьому випадку діяти незручно, тому що можна пошкодити основу. Так потрібно усунути всі проблемні місця.

 

Таким чином шпаклюється вся стіна. Труднощів виникнути не повинно, хіба що в розчин можуть випадково потрапити частинки штукатурки або цементу, утворюючи нерівності. Щоб не допустити цього ємність для розчину потрібно добре помити, а після нанесення розчину переглянути стіну на предмет включень і акуратно видалити їх куточком шпателя, а потім закрити утворену ямку.