+3 8067 611 88 05

72309 St 8 March, 6, Melitopol

FUNDAMENT

Ukraine

72309 St 8 March, 6, Melitopol.

PHONE: +3 80619 448419

Укладаємо лінолеум

 

Як стелити лінолеум, або укладання лінолеуму своїми руками - це завдання часто постає як перед багатьма новоселами, так і при проведенні косметичного ремонту. Адже, незважаючи на довгу історію використання цього матеріалу (з 1864 року), лінолеум був і залишається одним з найбільш широко застосовуваних підлогових покриттів. В першу чергу велику популярність лінолеум придбав завдяки простоті і швидкості процесу укладання.

 

Перш ніж відповісти на питання "як класти лінолеум", потрібно спочатку визначити тип лінолеуму, який буде використовуватися для підлогового покриття. Адже багато в чому саме від цього вибору залежить як правильно стелити лінолеум. Звичайно ж, натуральний лінолеум з точки зору екологічної безпеки переважніше. Він проводиться з лляної олії з додаванням деревної муки, коркової крихти, натуральних барвників. Завдяки застосуванню лляної олії матеріал набуває антистатичні властивості. Незважаючи на високу вартість, натуральний лінолеум провідних світових фірм і раніше користується попитом у споживачів.

 

Властивості лінолеуму, про які слід пам'ятати

 

Лінолеум, який найбільше поширений на нашому ринку, це - полівінілхлоридний, також він ще називається вініловим або ПВХ покриттям. Як правильно класти лінолеум такого типу і буде викладено нижче.

 

Оскільки лінолеум - це м'який, еластичний матеріал, то всі погрішності чорнової підлоги будуть проступати у вигляді рельєфу на поверхні покриття. Тому, перш ніж розглядати питання "як правильно постелити лінолеум", потрібно підготувати підставу. Кращим підставою для лінолеуму вважають самовирівнюються стяжку для підлоги або накритий листовим матеріалом стать: двп, дсп, або гіпсоволокна плитою. Можливе укладання лінолеуму на фанеру, але тільки не у вологих приміщеннях, так як фанеру від вологи може покоробити. Стики і місця кріплення саморезов в листовому покритті підлоги необхідно ретельно зашпаклювати, а потім пошліфувати.

 

Як правильно покласти лінолеум після доставки з магазину? Рекомендується залишити рулон в вертикальному положенні на декілька днів у приміщенні, де він буде покладений, для акліматизації - матеріал повинен прийняти температуру і вологість навколишнього середовища. Потім необхідно розкачати лінолеум на місці його укладання і залишити на час, необхідний для того, щоб він розгладився після згорнутого стану. Деякі фахівці рекомендують у разі дефіциту часу перед тим як укладати лінолеум розгладити його з вивороту не дуже гарячою праскою. При цьому потрібно стежити, щоб поверхня лінолеуму не поміняла свій колір. Температуру праски необхідно перевірити заздалегідь на обрізках.

Ще одним суттєвим моментом в технології "як покласти лінолеум" є мінімально необхідний набір інструментів. Вам знадобляться ніж для лінолеуму, металева лінійка, маркер або столярний олівець. Також можуть стати в нагоді зубчастий шпатель для нанесення клею і валик для видалення бульбашок повітря з-під поверхні.

 

Підгонка розмірів

Безпосередньо перед тим, як укласти лінолеум на клей або мастику, необхідно розкроїти матеріал за розміром приміщення. Бажано використовувати цілий лінолеум: укладання його виробляється одним шматком, без стиків. Дві сторони полотна вирівнюються уздовж двох стін приміщення. Якщо кути в приміщенні не прямі, то, вирівнявши одну сторону, другу обрізають по куту, використовуючи спеціальний ніж для різання лінолеуму з прямокутною направляє. Потім потрібно відсунути лінолеум від цих двох стін на 10 мм і перейти до кута по діагоналі. Відступивши від цих стін також на 10 мм, відрізати зайві частини лінолеуму, підклавши під місце розрізу дерев'яну планку (щоб не затупити лезо). Різати потрібно з достатнім зусиллям під лінійку, намагаючись справити розріз за один прохід ножа. Відстань від стін залишають для того, щоб можна було компенсувати лінійні зміни розмірів матеріалу в процесі експлуатації.

 

Перед тим, як правильно укласти лінолеум на місце, необхідно також зробити в ньому отвори з прорізами для заведення труб, а також фігурні вирізи під всілякі виступи на стінах. Для цього потрібно провести приблизну розмітку на лінолеумі за допомогою маркера і потім поступово підрізати його до потрібного розміру невеликими смужками, щоразу приміряючи край матеріалу до стіни.

 

Про використання клею 

 

Технологія укладання лінолеуму не передбачає обов'язкову приклейку покриття до підлоги. У випадку невеликих розмірів приміщення при використанні матеріалу на спіненої основі лінолеум можна взагалі не приклеювати або приклеїти на двосторонню липку стрічку.

 

Укладання лінолеуму комерційного для інтенсивного використання та переміщення по покриттю тягарів передбачає обов'язкове приклеювання всій поверхні. У цьому випадку перед тим як настелити лінолеум потрібно прогрунтувати підлогу і підставу матеріалу ґрунтовкою такого ж типу, як і клей або мастика для приклеювання. Для масляної мастики ґрунтують оліфою, для бітумної - тієї ж мастикою, розведеною бензином, або ґрунтовкою, яка рекомендується в інструкції. Спочатку наносять клей на одну половину покриття (відігнувши одну половину на іншу), промащуючи підлогу і підставу матеріалу клеєм за допомогою зубчастого шпателя. Потім акуратно приклеюють лінолеум від середини до краю, намагаючись не змістити матеріал. Далі ту ж операцію проробляють з іншою половиною. Після цього потрібно прокатати лінолеум важким валиком від центру до країв, щоб видалити бульбашки повітря з-під лінолеуму.

У випадку, якщо довелося використовувати кілька шматків матеріалу, перед тим як приклеювати наступну частину, необхідно залишити непроклеєного смужку шириною 10 см уздовж стику, а другу частину розташувати з невеликим нахлестом на першу частину, попередньо поєднавши в разі необхідності малюнок покриття. Потім точно так само приклеїти другу і всі наступні частини. Через день або два, коли клей схопиться, можна зробити прирізання стиків під лінійку відразу через два шари, в цьому випадку ми гарантовані від розбіжності країв. Після цього потрібно проклеїти смужки вздовж стиків, а через час спаяти краю за допомогою холодного зварювання для лінолеуму (спеціального хімічного складу, який розчиняє краю лінолеуму, завдяки чому при висиханні утворюється монолітна структура). Є апарати для термічного споювання лінолеуму за принципом клеїть термопистолета, але вони досить дорогі.

 

Заключительный этап: крепление плинтусов 

 

Для того, чтобы окончательно усвоить эту информацию, полезно просмотреть видео на темы “как стелить линолеум видео” и “укладка линолеума своими руками видео”. Один из наиболее удачных роликов мы предлагаем вашему вниманию.

 

Заключительный этап в технологии “как положить линолеум своими руками” - это установка плинтусов. Их рекомендуется крепить к стенам, не препятствуя свободному движению материала под плинтусом во избежание сморщивания, по этой же причине плинтуса не рекомендуется сильно прижимать к полу, лучше использовать пластиковый плинтус с эластичными краями, которые не препятствуют разглаживанию линолеума. На порогах, а также на стыках в офисных и общественных помещениях, края линолеума рекомендуется зафиксировать декоративными металлическими плоскими порожками, прикрутив их саморезами к полу. Это предотвратит задирание линолеума.